Haberler / Duyurular

 • Tarım ve Orman Bakanlığı Proje İzleme Uzmanlarına Kapasite Geliştirme Eğitimi Verildi

  Uygulamalı İşbirliği Kooperatifi Tarafından Verilen “Dış Kaynaklı Projelerin İzleme ve Değerlendirme Süreçleri Eğitimi” Başarıyla Tamamlandı…

 • 2019'dan 2020'ye İklim Değişikliği Gündemi Yayınlandı

  Çevre ve iklim değişikliği konusunda faaliyet gösteren paydaşlarımızın iklim değişikliği gündemi ile ilgili görüşlerini derleyerek, her yıl güncelleyeceğimiz çalışmanın ilki tamamlanmıştır.

 • Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Alanında Proje Önerisi Geliştirildi

  Sürdürülebilir kentsel hareketlilik planlama ve uygulamada yenilikçi yaklaşım ve yöntemler öngören proje önerisi Nisan 2020'de Erasmus+ KA202 Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunuldu.

 • “Toulouse Mobilite Çözümleri Sergisine” Ço:K’tan Destek

  Uygulamalı İşbirliği Kooperatifi, bu yıl ilki düzenlenecek Toulouse Mobilite Çözümleri Sergisine destek vermek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.

 • Geleceğin Şehri Zirvesi için İyi Niyet Sözleşmesi İmzalandı

  Geleceğin Şehri Zirvesi için Karaçi Genç Profesyoneller ve Ço:K arasında 6 Şubat 2020 tarihinde “İyi Niyet Sözleşmesi” imzalandı!

 • Cinsiyet Eşitliği için Uygulamalı İşbirliği: Hareketlilik Ekosistemi için Becerileri Geliştirme (US4ME)

  Uygulamalı İşbirliği Kooperatifi (Ço:K), ilgili ortaklar arasındaki etkileşim sürecini koordine ederek kar amacı gütmeyen kuruluşların sosyal ve çevreye duyarlı işbirliği projeleri geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu çerçevede, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) koordinasyonunda paydaşlarımızla “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Hibe Programı ile İyi İş Geleceğinin Geliştirilmesi Yaklaşımı” için yeni bir teklif tasarladık ve sunduk.

 • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için Keyifli ve Hevesli Müşterek Eylemler (JAZZ) Teklifi Gönderildi

  Binyıl zorluklarının üstesinden gelmek için işbirliğinin gücüne güveniyoruz. Sivil Toplum Destek Programı (III) için bir proje teklifi tasarlamak üzere ilgili paydaşları bir araya getirdik.

 • Uzun Süreli Bakım Hizmetlerinde Yenilikçi Fikirlerimizi İşbirliğine Taşıdık

  Uzun dönemli bakım uygulamalarında sosyal ekonomi araçları öngören proje önerisi Eylül 2019'da İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı (EaSI) altında AB Komisyonuna Sunuldu.

 • Ço:K İlk Genel Kurulu Yapıldı

  S.S. Uygulamalı İşbirliği Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Kooperatifinin Birinci Olağanüstü Genel Kurulu 3 Ağustos 2019’da İstanbul’da yapıldı.

 • Yetişkinler için Temel Becerileri Geliştirecek Öğrenme Yöntemleri ve Araçları Geliştirmek Üzere İşbirliği Yaptık

  İhtiyaca Özgü Öğrenme Yöntemleri ve Araçlarıyla Yetişkinlerin Temel Becerilerini Geliştirmeye katkı sağlamak üzere ilk projemizi Haziran 2019'da İstihdam ve Yenilik Programı (EaSI) altında AB Komisyonuna Sunduk.

 • Ço:K Kuruldu

  Sınırlı Sorumlu Uygulamalı İşbirliği Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Kooperatifi 10 Mayıs 2019'da kuruldu.

© 2019 by Ço:K

 

Applied Cooperation Scientific Research and Development Limited Liability Cooperaive is a Scientific Research and Development Cooperative registered by the Ministry of Commerce.